Femcafe.hu 2012.02.08.
2012.02.08. 16:56
Bereczki Zoltán: "Kell egy plusz, amitől az ember Megasztárrá válhat"
Bereczki Zoli a Megasztár hatodik szériájának egyik ítésze. Legújabb szerepköréről és a zsűritársairól mesélt, valamint azt is elárulta, hogyan töltődik fel energiával.
Egy új szerepben próbálhatod ki magad, hiszen a Megasztár egyik zsűrije vagy. Milyen érzésekkel vágtál neki?
Zoli: Nagy megtiszteltetés benne lenni egy ilyen csapatban, hiszen mind három zsűritársam komoly szakmai múlttal rendelkezik; Bochkor Gábor az első magyar kereskedelmi rádió műsorvezetője volt, valamint régóta foglakozik zenével. Mester Tamás pedig, amikor én statisztálni kezdtem Elisabeth című musicalben, főszerepet játszott benne, sőt két megjelent lemezzel is büszkélkedhetett. Nagy rajongója voltam. Mariann nagyszerű énekes, örülök, hogy köztük én is részese lehetek a Megasztárnak.
A mostani Megasztárban kibővült azzal az ítészek szerepköre, hogy segítik a versenyzőket.
Zoli: A Megasztár alkalmat ad arra, hogy egy-két fontos dolgot – trükköt, alapgondolatot - megpróbáljunk elmondani a kezdőknek. Ahogy sokaknak, nekem is van olyan mondatom, amit a mentoromtól fel tudok idézi, és fontos számomra. Büszkeséggel töltene el, ha valakinek, aki a szakmában jó dolgokat tud csinálni, én lennék az az ember, aki elmondja azt a bizonyos fontos mondatot. Mindemellet van egy erős felelősségünk is, hogy kinek adunk esélyt, amit a kevés idő miatt nehéz eldönteni.
Mire fogsz a legjobban odafigyelni a zsűrizésnél?
Zoli: Ez a pálya sok komponensből áll: fontos szempont az adottság és a kisugárzás, valamint kell egy plusz, amitől az ember Megasztárrá válhat. Kell, hogy belépjen az ajtón és egy erős érzelmet váltson ki belőlem, egy olyan dologgal, amit eddig még nem láttam. Emellett figyelni fogok a technikai és az ösztönös dolgokra is, amelyek fontos, hogy összhangban legyenek. Például hiába van valakinek jó adottsága, ha azt látjuk rajta, hogy pszichésen nem fogja bírni, nem fogjuk tovább engedni. Azt a kérdést kell feltennem magamnak, hogy amit látok 3 percben, kíváncsi vagyok-e rá 3 órában, és vennék-e a koncertjére jegyet. Hiszen az a dolog lényege, hogy tud-e olyan mutatni az illető, amire kíváncsiak az emberek.
Sok jó hangú jelentkező van, de mégis miből tudod kiválasztani, hogy több van benne?
Zoli: Ez egy intuíció – muszáj, hogy az illető olyan hatást váltson ki, ami elsöpör mindenfajta szakmai kérdést, és egyértelművé teszi, hogy alkalmas-e a pályára. Akkor szoktunk szakmailag mérlegelni, amikor bizonytalanok vagyunk, hogy tovább engedjük-e a versenyzőt, ilyenkor fontos szempont, hogy az esetleges negatívumok javíthatóak, illetve taníthatóak-e. Ha készségszintén van hiányosság, akkor nem érdemes időt áldozni a dologra. Persze van, amikor teljesen egyértelmű, hogy valaki jó-e vagy sem, de előfordult olyan is, amikor a nézők nem láttak benne fantáziát, pedig csak még nem talált rá a saját pályájára.
Van, akit már kiszúrtál, hogy talán döntős lehet?
Zoli: Van 3-4 olyan tehetséges fiatal, akik között szerintem kellene, hogy eldőljön a verseny. Az első 5 adásban vagyunk döntési jogkörrel felruházva, tehát a 120 körüli jelentkező közül kiválasztottunk a legjobb 24-et. Ők jelenleg már lent vannak a táborban és készülnek egy úgynevezett párbaj adásra, ahol lefeleződik a mezőny, majd onnantól már a döntés a közönség kezében van. Nyilván tudjuk befolyásolni a nézőket véleménynyilvánítással, de az előbbi Megasztárokra is jellemző volt, hogy a zsűri által favorizált versenyzők kiestek. Mi annyiban lehetünk magabiztosak, hogy a legjobb 12 versenyzőt ki tudjuk választani. Mint ahogyan az életben is, a közönség dönti el, nem pedig a szakma, hogy kire kíváncsi a néző.
Egy csapat összeállításánál vannak különböző karakterek. Kedves, odamondogató, szigorú. Te ki leszel?
Zoli: Az elmúlt években az volt a tapasztalat, hogy az emberek a tehetségkutató műsorokban szeretik skatulyába helyezni a zsűrit. Eddig én is nézőként hasonlóan vélekedtem erről, de most úgy érzem, hogy ebben a zsűriben hullámzó ez a dolog. Nincsenek leosztott szerepek, jól érezzük magunkat, mindenki mond időnként vicces, szakmai vagy kemény dolgokat. Azonos a megítélésünk bizonyos művészeti dolgokban, és ez nagyon jó, hiszen nem kell folyamatos küzdelmet folytatnunk. Egyenlőre nagyon egységesnek tűnik a zsűri, bár azért volt már vitánk, de az alapokban megegyezünk.
A tehetségkutatókba általában mindenki nagy álmokkal érkezik, miközben hatalmasat lehet csalódni. Ezt ki lehet szerinted valahogy küszöbölni?
Zoli: Nem, mivel aki nincs tisztában saját képességeivel vagy hazudik magának, annak nagy csalódás, mikor ezt a szemébe mondják. Az a fontos, hogy ezt milyen módon közli az ember, persze időnként azt sem lehet megállni, h az ember ne kuncogjon. Bár szerintem ilyenkor az illető is tudja, hogy vicces és csak az 5perc hírnévért jön be a képernyőre. De van olyan is, aki komolyan azt gondolja, hogy jó énekes, annak viszont meg kell mondani. Mi erre vagyunk, ez a feladatnunk, hogy elmondjuk a véleményünket.
Össze tudod egyeztetni a színházzal és a koncertekkel a Megasztárt?
Zoli: A színházban viszonylag keveset játszom idén, de amik ezekre a napokra estek, azt az Operettszínház és Kerényi Miklós Gábor nagyon nagyvonalúan kezelte és nagy hálával tartozom nekik, hogy nem gördítettek semmilyen akadályt ez a dolog elé. A koncertjeink időpontját viszont már előre tudtuk, és úgy vállaltuk el őket, hogy a Megasztáros napokra nem vállaltunk fellépéseket.
Hogyan töltődsz fel energiával?
Zoli: A kislányom a legjobb energiaforrás, délutánonként én megyek érte az óvodában és nagy közös szánkózások, hóemberépítés a program mostanában...
Kiss Tímea
A linkért ahonnan a cikk származik köszönet Alexandra Dabóczi-nak.
|